15 grudnia odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany pod patronatem J. E. Księdza Biskupa Łukasza Buzuna i Starosty Sieradzkiego Mariusza Bądziora.

Na konkurs przybyło 56 uczniów  z Brzezin, Gruszczyc, Lututowa, Warty, Charłupi Wielkiej, Słomkowa Mokrego, Szczytnik, Stawu, Wągłczewa, Wróblewa, Sieradza oraz Błaszek. Podczas pierwszego etapu konkursu, zgromadzona publiczność, wśród której znaleźli się uczniowie ZSP, gimnazjum w Błaszkach, dzieci z przedszkola Baśniowa Kraina w Błaszkach oraz mieszkańcy miasta, miała okazję podziwiać talent wokalny poszczególnych wykonawców, którzy występowali w trzech kategoriach: solista, duet oraz zespół.

Druga część spotkania z udziałem zaproszonych gości, Księdza Biskupa Łukasza Buzuna, Starosty Sieradzkiego pana Mariusza Bądziora, Wicestarosty Sieradzkiego pana Marka Kanickiego, przyjaciół wspierających szkołę oraz całej jej społeczności to wręczenie nagród         i dyplomów zwycięzcom konkursu oraz koncert laureatów.

Wyniki konkursu:

Zespół:

1. Chór „ Cantylena” – Zespół Szkół w Warcie
  2. Zespół wokalny  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach
  3. Zespół wokalno-instrumentalny – Gimnazjum Wróblew/ SP Charłupia Wielka

Duet:

1. Wiktoria Grabowska, Milena Grabowska- ZSP Błaszki
  2. Alicja Grześkowiak, Gabriela Woźniak- ZS Warta

Solista:

1. Milena Grabowska – ZSP Błaszki
  2. Daria Polewska- SP Błaszki
  3. Eliza Pawlak- ZSP Błaszki
  4. Martyna Janczyk- SP nr 10 Sieradz
  5. Aleksandra Mucha- SP nr 10 Sieradz
  6. Weronika Kulawinek- Gimnazjum Błaszki

Na przedświątecznym spotkaniu nie mogło zabraknąć podziękowań osobom, które wspierają szkołę; jej dyrektor, pani Jadwiga Napieralska, przekazała obecnym życzenia świąteczne. Wyjątkowy, świąteczny charakter uroczystości podkreśliła obecność gości: Księdza Biskupa Łukasza Buzuna oraz Starosty Sieradzkiego-p. Mariusza Bądziora, którzy również skierowali życzenia do zebranych .