Zasady naboru kandydatów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach ogłasza nabór kandydatów do klasy I.
Szkoła funkcjonuje w małym miasteczku, w połowie drogi między Sieradzem i Kaliszem, na prastarym Szlaku Solnym. W jej murach zdobywa wiedzę i umiejętności ponad 220 dziewcząt i chłopców z Błaszek oraz okolicznych gmin.

Proponujemy naukę w następujących szkołach:
Liceum Ogólnokształcącym im. Wojska Polskiego - szkoły z ponad 60-letnią tradycją. Prowadzimy edukację w oparciu o rozszerzony program nauczania w grupie:

Humanistyczno-medialnoprawnahistorii, jęz. polskiego, języka obcego
Ekonomicznaj. angielskiego, geografii, WoS-u
Biologiczno-chemicznBiologii, chemii, języka obcego
PolitechnicznejMatematyki, informatyki, fizyki
MundurowaJ. angielski, geografii

oraz naukę dwóch języków w zakresie podstawowym: języka angielskiego i drugiego do wyboru: niemieckiego lub rosyjskiego.
Jeśli ktoś chce uczyć się języka obcego w rozszerzeniu to musi wybrać oddział z odpowiednim rozszerzeniem.

Zasadniczej Szkole Zawodowej - wielobranżowej. Kształcimy w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, kucharz, piekarz, cukiernik, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektryk, sprzedawca, murarz-tynkarz, monter sieci i urządzeń saniternych, lakiernik, stolarz, blacharz samochodowy,rolnik, monter zabudowy i robót wykończniowych w budownictwie.
Nauka przedmiotów ogólnokształcących odbywa się na miejscu, a przedmiotów zawodowych w Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Technikum, które kształci w zawodach technik ekonomista, technik informatyk i technik handlowiec.

Szkoła prowadzi rozszerzona edukację informatyczną, bazując na dobrze wyposażonych pracowniach komputerowych z dostępem ze stanowisk uczniowskich do sieci INTERNET. Edukacją informatyczną objęci są wszyscy uczniowie klas I.

Kształcenie odbywa się na jedną zmianę w oparciu o pracownie przedmiotowe.

Szkoła oferuje swoim uczniom dobrze wyposażoną bibliotekę, możliwość korzystania ze stołówki.