Relacja z Pontedery

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Błaszkach po raz kolejny wzięli udział w  spotkaniu w ramach programu Erasmus+ online school radio. Tym razem gospodarzem była Pontedera, malownicze miasto we włoskiej Toskanii. Tematem wyjazdu były postaci, wydarzenia i miejsca, które zapisały się w historii państw uczestniczących w projekcie. Młodzież z Macedonii, Portugalii, Turcji, Włoch i Polski  przedstawiła   informacje o nich,  na ten temat powstało też nagranie w lokalnym radiu oraz plakat ilustrujący dokonane przez uczniów wybory. Ważnym punktem spotkania był konkurs wiedzy o krajach biorących udział w projekcie. Z przyjemnością możemy poinformować, że dwa miejsca na podium zdobyli uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie Florencji, Pizy, a nawet krótki wypoczynek w uroczym miasteczku Monterosso. Wizyta w Pontederze to jednak przede wszystkim rozmowy z rówieśnikami i ich rodzinami, poznawanie kultury i smaków Toskanii.