1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Aby uczcić ten dzień, upamiętnić żołnierzy niezłomnych i   rozpropagować wiedzę o żołnierzach podziemia wśród młodych ludzi oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Komisja Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu przygotowała biograficzną wystawę elementarną pt. „ Stefan Rowecki „ Grot”.

Przez cały marzec wystawę można oglądać w Powiatowym Zespole Szkół w Błaszkach.  Uczniowie szkoły poznają   życie i działalność Stefana Roweckiego. Jego działalność konspiracyjną, okres dzieciństwa, udział w walce o niepodległość państwa polskiego oraz okres kariery wojskowej w czasach II Rzeczypospolitej.

Wystawę udostępniliśmy  również uczniom  klas VIII i VII Szkoły Podstawowej w Błaszkach.  Każdy z 18 paneli zaprezentowała p. Małgorzata Ślusarska- nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole.