W dniu 12 kwietnia Powiatowy Zespół Szkół w Błaszkach powitał po raz dziesiąty uczestników Sztafety Pamięci Generała Tadeusza Buka, organizowanej ku pamięci byłego dowódcy Sił Lądowych, który tragicznie zginął w Katastrofie Smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Podczas spotkania Żołnierze Wojska Polskiego- organizatorzy wydarzenia przypomnieli społeczności szkolnej postać generała Tadeusza Buka; opowiedzieli o sztafecie, która rozpoczęła się w Spale przy grobie generała, zakończy się po ponad 400 km w Żaganiu, gdzie przez wiele lat pełnił on rolę dowódcy. Goście zaprezentowali krótką historię NATO, przypomnieli okoliczności wstąpienia  Polski do sojuszu i rolę, jaką odegrał przy tym generał Tadeusz Buk. Organizatorzy sztafety przyznali nagrody uczniom Powiatowego Zespołu Szkół, biorącym udział w konkursie plastycznym poświęconym pamięci generała.

W sobotę 13 kwietnia, dyrektor szkoły, pani Magdalena Zakęs, wraz z obecnymi uczniami, pracownikami szkoły pożegnała uczestników sztafety, którzy wyruszyli w dalszą drogę.