Powiatowy Zespół Szkół w Błaszkach – przygotowania do wyjazdu na praktyki do Grecji

25 uczniów Technikum w Błaszkach, wraz z trójką nauczycieli, wyjedzie w niedzielę, 19. maja na dwutygodniowe praktyki do Grecji. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w zajęciach, na których sprawdzała i poszerzała swoją wiedzę na temat kultury tego pięknego kraju; przekonała się, że polskie słowa w języku greckim znaczą zupełnie coś innego, a niektóre gesty Greków zadziwiają każdego. Na zajęciach w greckiej szkole czy też przedsiębiorstwach, do których trafią błaszkowscy technicy, lepiej komunikować się w języku angielskim, stąd powtórka najważniejszych słówek czy przydatnych zagadnień gramatycznych podczas zajęć z języka angielskiego. Zajęcia z pedagogiem miały za zadanie przygotować młodzież min. do trwającej długie godziny podróży, rozłąki z rodzicami (!) czy nauczyć jak rozwiązywać konflikty, które mogą pojawić się podczas wspólnego pobytu za granicą.

Teraz przed uczestnikami projektu pakowanie walizek, do których wyjeżdzający  maturzyści na pewno dorzucą  dobry humor po zdanych egzaminach ustnych i zakończonej maturze.

Bezpiecznej podróży i wielu wrażeń na greckiej ziemi!