Koncert zespołu FULL POWER SPIRIT

1. maja 2024r. uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół w Błaszkach uczestniczyli w koncercie w miejskim Centrum Kultury. „ Znajdź pomysł na siebie”- taki tytuł nosiło wydarzenie, które było zaproszeniem do poszukania odpowiedzi na pytanie o szczęście, wolność, sens życia.

Full Power Spirit  to polska grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworząca głównie w stylu hip-hop. Wokaliści zespołu, panowie Marek i Mirosław zastanawiali się wspólnie z młodzieżą co robić, by być człowiekiem szczęśliwym, jak odkryć swój talent, dokonywać właściwych wyborów, akceptować siebie. Rozmowie towarzyszyła muzyka; uczniowie wysłuchali kilku piosenek, podsumowujących poruszane tematy.

Muzycy podkreślali znaczenie Boga w życiu człowieka, zachęcali do bycia zaangażowanym w zmienianie świata na lepsze, świadomego przeżywania swojego życia w prawdziwej wolności.

Koncert, w którym uczestniczyli również uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych gminy Błaszki, zorganizowała siostra Alicja Grabowska.