Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach

15 grudnia odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany pod patronatem J. E. Księdza Biskupa Łukasza Buzuna i Starosty Sieradzkiego Mariusza Bądziora.

Na konkurs przybyło 46 uczniów gimnazjum z Brzezin, Gruszczyc, Kalinowej, Warty, Stawiszyna, Zbierska, Kraszewic oraz Błaszek. Szkoły średnie reprezentowała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego z Sieradza oraz uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach.

Podczas pierwszego etapu konkursu, zgromadzona publiczność, wśród której znaleźli się uczniowie ZSP, gimnazjum w Błaszkach, dzieci z przedszkola Baśniowa Kraina w Błaszkach oraz mieszkańcy miasta, miała okazję podziwiać talent wokalny poszczególnych wykonawców, którzy występowali w trzech kategoriach: solista, duet oraz zespół.

Druga część spotkania z udziałem zaproszonych gości, Księdza Biskupa Łukasza Buzuna, Wicestarosty Sieradzkiego pana Marka Kanickiego, przyjaciół wspierających szkołę oraz całej jej społeczności to wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu oraz koncert laureatów.

Nagrody w kategorii „solista” otrzymały:

1. Dominika Jeziorna, gimnazjum w Kraszewicach
  2. Eliza Pawlak, gimnazjum w Błaszkach
  3. Anna Czarnecka, gimnazjum w Szczytnikach
  4. Kamila Dawidowska, gimnazjum w Kalinowej

Nagrodzone duety:

1. Wiktoria Grabowska, Eliza Pawlak, gimnazjum w Błaszkach
  2. Julia Graczyk, Patrycja Weber, gimnazjum w Zbiersku, Stawiszynie
  3. Patrycja Plichta, Natalia Lipińska, ZSP w Błaszkach

Nagrodzone zespoły:

1. Zespół „ Boże Owieczki”, gimnazjum w Brzezinach
  2. Zespół, gimnazjum w Gruszczycach