19-go kwietnia na terenie 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia odbył się V Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych Sieradz 2017, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Łodzi przy wsparciu sieradzkiej brygady.

Przegląd jest formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP, a jego celem jest popularyzacja klas mundurowych.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się ze sobą w trzech konkurencjach – konkursie piosenki marszowej, programie obowiązkowym i dowolnym.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach reprezentowany był przez uczniów klasy mundurowej. Drużyna ta zdobyła 3 miejsce, za co nagrodzona została pucharem i dyplomem. Nagroda indywidualna- niespodzianka dla najmłodszego uczestnika – trafiła do ucznia ZSP w Błaszkach- Tomasza Nowaka.

Nagrody wręczyli: Łódzki Kurator Oświaty – Grzegorz Wierzchowski, dyrektor delegatury ŁKO w Sieradzu – Małgorzata Świątek-Słonina oraz szef szkolenia brygady – ppłk Tomasz Błaszczyk.

.