Powody, dla których warto uczyć się u nas

Powody, dla których warto uczyć się u nas:

  • Nie boimy się pracy i nowych wyzwań

Szkoła w ciągu 16 lat zrealizowała 21 projektów wykorzystujących fundusze zewnętrzne , w tym 8 zagranicznych. Dwa są w trakcie realizacji- licealiści wyjadą w marcu do Grecji, a technicy w kwietniu  na 2 tygodnie do Grecji, aby odbyć praktyki zawodowe w greckich firmach. Staramy się, by umożliwiać uczniom wyjazdy krajowe i zagraniczne oraz staże i praktyki w krajach Unii Europejskiej, ponieważ korzyści z tych działań są bezcenne. Szkoła realizuje innowację pedagogiczną „Klasa mundurowa. Zakwalifikowaliśmy się  do  Programu Ministerstwa Obrony Narodowej „UTWORZENIE ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO” . Uczniowie dzięki programowi uczestniczą w tygodniowym obozie szkoleniowym, odbywają szkolenia medyczne, saperskie, logistyczne, zajęcia z samoobrony, musztry i wiele innych. Obowiązuje ich noszenie munduru wojskowego- pełne umundurowanie nieodpłatnie otrzyma każdy uczeń.

  • Dbamy o bazę szkoły

Lekcje chemii odbywają się w  nowoczesnej Ekopracowni, zaś języka angielskiego w pracowni językowej.  Zajęcia z przedmiotów przyrodniczych i nie tylko mogą się również odbywać w ogródku „Zacisze”. Na „moli książkowych” czeka ponad 200 nowych pozycji książkowych. Literatura dostosowana jest do zainteresowań uczniów.

O kondycję fizyczną można dbać wykorzystując  nowoczesny sprzęt do ćwiczeń oraz ćwicząc w wyremontowanej sali gimnastycznej bądź na boisku szkolnym. Przytulna świetlica wyposażona w automaty z napojami i przekąskami, umożliwia odpoczynek i zapewnia chwile relaksu.

  • Wychowujemy w duchu patriotyzmu

Wieloletnia tradycja naszej szkoły i patron, którym jest Wojsko Polskie, opiera się na istotnych wartościach takich jak: tradycja, patriotyzm oraz szacunek dla polskiego żołnierza i dla innych ludzi. Uroczystości szkolne często nawiązują do przykładów  67-letniej tradycji szkoły.

  •  Rozwijamy życie szkoły

Nasza szkoła może poszczycić się bardzo dobrymi relacjami pomiędzy uczniami, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Na dobrą atmosferę szkoły składają się również imprezy organizowane głównie z inicjatywy Samorządu Szkolnego – takie jak Święto Szkoły, Tłusty Czwartek, Mikołajki. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się Noce w szkole. Prężnie działa Szkolne Koło Caritas   i  Krwiodawstwo.